• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi

 

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİ
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

 Mençuna konakları

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam165
Toplam Ziyaret520934
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.392613.4463
Euro15.178615.2394
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 533 527 4212 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

kamilet-vadisi

Kamilet Vadisi, Nerede? Nasıl Gidilir? Yol Tarifi

 

Kamilet Vadisi Nerede.....        Kamilet Vadi Artvin'in Arhavi ilçesinde bulunmaktadır. Arhavi merkezden 15  Km uzaklıkta olan vadinin uzunluğu tahminen  30 km'dir.

   
      Kamilet vadisi endemik bitki örtüsü ve ülkemizin sahip olduğu ender rastlanan doğal yaşlı ormanlar bulundurmaktadır.  Yaban hayvanı ve yaban hayatıyla ilgili ve bitki popülasyonu bakımından çok önemli bir tabiat müzesidir. 
 
Kamilet Vadisi
 

      
        Dereleri ve şelaleleriyle ülkemizde önemli bir yeri olan vadi bugün Türkiyenin en yüksek şelalesi olan Mençuna Şelalesi de bu vadide bulunmaktadır. Ayrıca bu vadide soyu tükenmekte olan kırmızı benekli alabalık ile vadide üretilen kestane ve karakovan balları çok meşhurdur. Kamilet ve şahinkaya ballarının yanında Mençuna Markası ile üretilen ''Mençuna Organik Kestane Balı'' adıyla satılmaktadır.

Kamilet Vadisi

       Kamilet vadisine gelen yerli ve yabancı turistler mevcut doğaya hayran kalarak İsviçre'ye benzetmektedirler. Doğal yapısı ve ormanların yanında yabani hayvanların yoğun yaşadığı bır vadidir. Son zamanlarda  Kamilet vadisi ve Mençuna şelalesine yoğun ilgi ve talep karşısında sorunları da
 
          Vadiye ulaşımda yolların tamamına yakını asfaltlanmış olup ama dar olması sebebiyle yollarda geçişlerde sıkıntı yaşadıkları ve sık sık ceplerin geçişler için cepler bulunmaktadır. Bunun yanında Mençuna Restaurant ve Mençuna Konaklarının olduğu son durakta araçlarınızı park etme imkanınız vardır.
 
 


Kamilet Vadisi Ve Mençuna Şelaesi

    
    Mençuna Şelalesi Kamilet Vadisinde yer alıp Türkiye'nin en yüksek ve en uzun şelalesi'dir. Mençuna Şelalesinin yüksekliği yaklaşık 90 metredir. Şelale özellikle yamur yağdığı zamanlarda 50 ile 100 kat büyülüğe erişmektedir. Şelalenin su seviyesi yükseldiği zamanlarda yanına yaklaşılması imkansızdır.  


 KAMİLET VADİSİ


     Doğa, tarih ve kültürü bir arada yaşamak isteyenlerin ilgisi çeken Doğu Karadeniz'de turistlerin yeni gözdesi Kamilet Vadisi, Mençuna Şelalesi ve Çiftekemer Köprüsü ile doğa severlere unutulmaz bir gezi fırsatı sunuyor.

artvin otelleri      Karadeniz'in doğusunda yer alan Kamilet Vadisi ise son yılllarda Artvin ve Batum turlarının etkisiyle yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görüyor. Turların yeni gözdesi olan Kamilet vadisi ve Mençuna Şelalesi Karadeniz bölgesinin sahip olduğu en önemli tarihi ve doğal zenginliklerdir.  Kamilet Vadisi yolundaki tarihi Çiftekemer Köprüsü ile vadideki Mençuna Şelalesi turistlerın akımına uğruyor.

ARHAVİ OTELLERİ


5 yıl öncesine kadar çok kişi tarafından bilinen kamilet vadisi, el değmemiş ormanları. bitki çeşitliliği. dereleri. yaban hayatı. tarihi köprüleri. mençuma organik balları ve doğa harıkası şelalesiyle yerli ve yabancı turistler tarafından Turkiye'nin  saklı cenneti olarak tanınmaktadır.

        Türkiye'nin ekolojik zenginliği korunduğu en önemli alanlardan biri olan Kamiletin sarp arazı yapısıyla ve önemli bir bölümünde yol ağı bulunmazken. neredeyse el değmemiş bu coğrafyada Doğu Karadeniz kuzey kesimi florasının önemli bir bölümü bulunuyor.

      18.yüzyılda yapılan Çifte kemer köprüsü, doğaseverlere vadi içinde tarih zenginliği sunuyor. Osmanlı dönemi eseri 2 kemer köprü, 2 farklı akarsuyun birleşme noktasında yer alıyor.

KAMİLET VADİSİ


      Arhavi çifte kemer köprüsü'nün ardından vadiyi küçükköy yolunu takip eden turistler akarsuyun kıyısında Mençuna Şelalesi'nin aşağı kısmına araçlaçlarla gelebiliyorlar. Ziyaretçiler burada bir patika yolu takip ederek, yaklaşık 25 dakika yürüdükten sonra etrafı yoğun bitki örtüsüyle kaplı, muhteşem görselliğe sahip Mençuna Şelalesi'ne  ulaşıyor. 

     Yaklaşık 90 metre yüksekliğe sahip şelale, döküldüğü yerde küçük bir gölet oluşturuyor. Göletin ardından küçük bir şelale daha oluşurken, turistler bu şelalenin üzerinde bulunan köprüden büyük şelaleyi izliyor. Güneşli havalarda şelaleden düşen su damlacıkları küçük bir gökkuşağı oluşturuyor.
    
       Kamilet vadisinde Artvin Otelleri kapsamında bulunan Mençuna Konakları Arhavi Otel ve Arhavi otel rezervasyunu konusunda konaklama hizmeti vermektedir.
   
Kamilet Vadisinde Kar
   
      Kamilet vadisi
içinde  Mençuna Konakları dışında evlerin bulunmaması sayesinde yağmurlu havalar dışında su kalitesi yüksek olan dereler her zaman berrak akmaktadır.

        Kamilet vadisi Karadeniz turizminde her geçen yıl daha fazla ilgi görürken Arhavi konaklama ve pansiyon sayısı yetersiz gelmektedir. Bunun için Arhavi Otellere daha ciddi yatırım yapılırken Mençuna Pansiyon ve Mençuna Restorant özel günlerde ihtiyaca cevap verememektedir.
      
       1999 yılında wwf (Dünya doğa koruma vakfı) Kamilet Vadisi'nı Avrupa'nınbiyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 orman arasındaki bölgelerden biri olarak ilan etti.

Kamilet Vadisi


    
        Biyolojik çeşitlilik açısından dünyanın en zengin bölgelerinden biri olan Kamilet yapılması planlanan hidroelektrik santralleri (HES) sebebiyle yok olma tehditi altında. Yol yapımı ve HES çalışması şimdilik durdurulmuş durumda. Çevre korumacılar, aktivistler ve köylüler el birliğiyle bu projenin hayata geçirilmemesi için çaba sarfediyor.

         Eşşiz güzelliğe sahip Kamilet vadisi hakkında Çoruh Üniversitesi tarafından geçtiğimiz yıllarda hazırlanan raporda ''Türkiye'deki en büyük bozulmamış doğal ekosistemlerden biri ve koruma altına alınması gerekir'' ifadeleri kullanıldı. Yaklaşık 11 bin bitki türüne ev sahipliği yapan Kamilet, bu sayıyla Türkiye'nin en zengin biyolojik çeşitlilik gösteren havzalarından biri. Burada yetişen bitki tütlerinin yüzde 40'i ise tıbbı bitki özelliği taşıyor.

 Kamilet Vadisi Otel Konaklama 


Kamilet Vadisi Konaklama; en güzel otel, konaklama ve pansiyonlarda en iyi fiyat garantisi ve internet üzerinden büyük indirimler.


Kamilet Vadisi Konaklama


            Kamilet Vadisi Artvin'in Arhavi ilçesinden 13 km içerdedir. Mençuna Şelalesi karşısında bulunan tesisler Mençuna Konakları adıyla konaklama hizmeti vermektedir. Bungalov konaklama tesisleri Kamilet Vadisinde doğaya uyumlu çam kokulu odalarda şelale manzarası eşliğinde balkon keyfi yapma imkanı sunmaktadır. 

Mençuna Konakları

      Konuk değerlendirmeleri, yorumları, şikayetleri, puanlamaları okuyup  fotoğrafları inceleyebilir.. Artvin otelleri sitesi üzerinden otel fiyatlarını karşılaştırarak en uygun oteli seçerek online rezervasyon yapabilirsiniz.       Arhavi ilçesinde  konaklama, pansiyon ve otel  ihtiyacına cevap vermeye çalışan Mençuna Konakları; tertemiz odalarıyla uygun ve indirimli fiyat politikası ile muhteşem bir tatil imkanı sunmaktadır. Konaklama tesisi 24 yatak kapasiteli olup oda&kahvaltı konsepti ile çalışmaktadır.


Artvin gezilecek ve görülecek yerler


       Mençuna Konakları Artvin Otelleri genelinde Balayı Otelleri olarak daha çok tercih edilmektedir. Türkiye'nin her  yerinden yerli ve yabanci turistlere kaliteli hizmet vermektedir.Tecrübeli ve uzman kadrosu ile müşteri memnuniyeti ön planda tutan Mençuna Konakları  ahşap ve yayla evlerine uygun yapılmış bir Doğa Otel'idir.


           En iyi fiyata ideal otelinizle iletişim kurarak online rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.  Ayrıca Arhavi kamilet vadisi  konaklama  evleri ve yerlerindeki son dakika tatil fırsatları için bize ulaşabilirsiniz.
Mençuna Konakları'nın odalarında Tv yerli ve yabancı uydu yayını izlenebilir. 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir. Mini bar, Banyo buklet, Saç kurutma makinası, Şampuan, Duş jeli, Havlu,..gibi ihtiyaçlara cevap vermektedir. Kamilet Vadisi ve şelale manzarası eşliğinde  balkonlarda demlikle çay keyfi yapabilirsiniz.

Mençuna Şelalesi 

          Arhavi kamilet vadisi en güzel konaklama, pansiyon ve otellerde en iyi fiyat garantisi ve internet üzerinden büyük indirimler. Konuk değerlendirmeleri, yorumları, şikayetleri, puanlamaları okuyup fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Kamilet vadisi otelleri üzerinden otel fiyatlarını karşılaştırarak en uygun oteli seçerek rezervasyon imkanı. En iyi fiyata ideal otelinizle iletişim kurarak online rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Kamilet vadisi otelleri ile konaklama evleri ve yerlerindeki son dakika tatil fırsat imkanları.

kestane balı


Yorumlar - Yorum Yaz
Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri

 ARHAVİ OTELLERİ

Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat