• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret385017
Hava Durumu

karadeniz-tatil-rehberi

Karadeniz Tatil Rehberi


Karadeniz bölgesi deyince akla ilk önce dağları, ormanları, denizi, evleri ve tatil yerleri gelmektedir. Karadeniz dağlarının yüksekliği, şelaleleri, yağmuru, yaylaları, köprüleri, kilise ve camileri her zaman karadenizde merakla gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Karadeniz Tatil Rehberi yazımızda özellikle, karadeniz'e nereden nasıl gidilir?, karadenizde gezilecek ve görülecek yerler nerelerdir? karadeniz gezi turları daha çok nerelere uğrar? karadeniz bölgesinde balayı için nerede kalabilirim?, karadeniz'de en güzel balayı yerleri nerede?, karadeniz bölgesi tavsiye üzerine gezilip görülmesi gereken yerler nerelerdir?. Artvin, Rize ve Tabzon bölgesi tatil yapmak için tavsiye edilip gezilmesi görülmesi gereken yerler nerelerdir? sorularına yanıt aramaya çalışacağız.

Doğu Karadeniz bölgesini gezmek ve tatil yapmak için eğer özel araçla gelecekseniz Çorum ve Samsun'u illerini takip ederek karadeniz sahil yolu boyunca Batum'a kadar hiç sapmadan gelme şansınız vardır. Buna alternatif olarak Trabzon havaalanına uçakla gelmeniz de mümkündür. Trabzon hava alanına indiğinizde havaalanında araç kiralayıp bölgeyi gezebilirsiniz. Eğer karadeniz'i gezmeyi düşünüyorsanız muhakkak özel aracınız olsun derim. Dolmuş, otobüs ve taksi ile gezmek isterseniz hem bu gezi turu sizi yorar hemde ekonomik olarak daha pahalıya patlayabilir.

      İstanbul'dan karadeniz bölgesini gezmek için diğer alternatif ise İstanbul'dan yurt içi tarifesi ile Batum (Gürcistan) hava alanına iniş yapabilirsiniz. Batum havaalanına Türkiye'den sadece İstanbul'dan  Batum'a uçak seferleri vardır. Ancak ben bu ikinci alternatifi pek önermem çünkü Artvin Hopa'da kiralık araç bulma sorununun yanında sarp sınır kapısı ve formalitelere biraz fazladır. Daha çok İstanbul, Ankara ve İzmir'den gelenlerin çoğu Trabzon havaalanını kullanmaktadır.


Karadeniz Tatil Turları

Karadeniz bölgesine bireysel özel araçlarınızla gelebileceğiniz gibi bugün karadeniz bölgesine tatil yapmak için tur firmalarını de tercih edebilirsiniz. Bireysel olarak karadeniz bölgesinde gezmek için özel araç tercih edilmesini öneririm. İstediğiz yerde mola verip istediğiniz yerde durabilirsiniz. Hatta çok sevdiğiniz bir belde veya mekan olursa mola sürenizi artırabilir hatta o bölge civarında da konaklama yapabilirsiniz. Karadeniz'e tur firmaları ile seyahat yapmak isterseniz size rehberlik edecek kişiye uymak zorundasınız. Bu gibi turlarda gidilecek yerler önceden belli olup hatta gezilecek ve kalınacak yerleri saatleri bile bellidir. Tatil'i tur ile yapmak size maddi anlamda daha ekonomik olacaktır. Benim size tavsiyem ise eğer gezeceğiniz veya tatil'e gideceğiniz yerleri hiç bilmiyorsanız o bölgeyi tanımak için ilk önce Karadeniz Turları'na katılıp bölge ve yerleri tanıdıktan sonra bireysel özel araçla seyahate çıkabilirsiniz.Karadeniz Tatil Evleri
Karadeniz Tatil Villaları


Karadeniz Tatil Beldeleri


Karadeniz Tatil Köyleri


karadeniz Tatil Yrleri

Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat