• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://plus.google.com/u/0/+men%C3%A7unakonaklar%C4%B1-Arhavi-Artvin/posts
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret322608
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 4°

artvin-otelleri


ARTVİN OTELLERİ

   Artvin, birbirinden güzel doğa harikaları ve tarihî mekanlarıyla Türkiye’de tatil yapmak için tercih edilecek nadide şehirlerimizden biri… Ancak gezilip görülmesi gereken o kadar çok yeri var ki, sonradan pişman olmamak için iyi bir konaklama yeri seçmek gerekiyor.
 
 Seçeceğiniz konaklama yerinin tek başına tatil ihtiyacınızı karşılayabilmesi için, Artvin tatil evleri ve Artvin otelleri hakkında genel bir bilgi edinmenizin yerinde olacağı kanaatindeyiz. Bu yazımızda Artvin Otelleri'ni Artvin dağ evleri , Artvin yayla evleri ve Artvin tatil köyleri gibi alt başlıklar altında konuyla ilgili bilgileri detaylı olarak bulabileceksiniz:

 
Artvin Otelleri

Artvin Tatil Yerleri

Artvin merkez, Arhavi, Şavşat, Borçka, Yusufeli, Ardanuç ve Hopa, Artvin tatil yerleri nin genel olarak bulunduğu yerlerdir. Artvin’i gezip görmeye değer kılan ise, yemyeşil yaylaları, kanyonları, vadileri, millî parkları ve tarihî yerleridir.

   Mençuna Şelalesi, Karagöl, Maral Şelalesi ve Cehennem Deresi Kanyonu Artvin'e özel güzelliklerden başlıcaları... Berta Köprüsü ve Çifte Köprü de 100 yıldan daha fazla tarihe sahip olan Osmanlı kalıntısı eserler…

    Devlet tarafından koruma altına alınan millî parklar ise ilginç canlılara ev sahipliği yapıyor. Artvin’e gidip Karagöl Sahara Milli Parkı, Çamburnu Tabiat Koruma Alanı ve Camili Gorgit Tabiatı Koruma Alanı’nı ziyaret etmeyenlerin ise çok şey kaçıracağını düşünüyoruz.

   Otingo ismindeki kaplıca, Artvin tatil yerleri arasında sağlık açısından da tercih edilebilecek bir yer... Dört mevsim sıkılmadan yaşanabilecek Artvin, Atabarı Kayak Merkezi’yle kışı da eğlenceli hale getiriyor. Doğal güzelliklerinin yanısıra Artvin bir bakıma ‘Kaleler Şehri’ diye de anılabilir. Artvin Kalesi, Satlel Kalesi, Şavşat Kalesi, Gevhernik Kalesi, Ardanuç Kalesi, Ferhatlı Kalesi’ni görenler bu söze hak verecektir.

   Şehir, Osmanlı’nın engin hoşgörüsü sayesinde Hristiyan kültürüne ait kalıntıları da muhafaza etmiş. Yeni Rabat Kilisesi, Tibeti Kilisesi, Tekkale Manastırı, Porta Manastırı, Opiza Manastırı, İbrikli Kilisesi, Dolishane Kilisesi, Barhal Kilisesi bunlara örnek teşkil ediyor.
 

Artvin Otel Fiyatları

Artvin Yayla Evleri


Karadeniz bölgesinde Artvin otelleri arasında en çok tercih edilen konaklama yerlerinden biri de Yayla evleridir. Bunun yanında Karadeniz deyince akla ilk gelen yerlerden biri de Artvin yaylalarıdır. Hatila ve Papart isimli vadileri ise Artvin’in saklı cennetlerindendir. Artvin Arsiyan, Beyazsu, Bilbilan, Kafkasör gibi pekçok yaylaya sahiptir. Bu yaylaların bazılarında konaklamak mümkünse de bazılarında konaklama imkanı yoktur. Konaklama imkanı olan Artvin yayla evleri ise şunlardır:
   
Macahel Yayla Evi, Laşet Motel(Şavşat), 125 tl. Grand Artvin (300 tl), Koliva (273 tl), Lamazi Pansiyon (130 tl), Lapera Pansiyon, Yeşil Vadi Turistik Otel, vb.

Artvin Dağ Evleri


 Dağ evleri sadece temiz hava için değil, sakin ve dingin bir ortam için de oldukça tercih edilen yerlerdir. Doğa yürüyüşleri, rehber eşliğinde dağa tırmanmak,deresi varsa kanoyla gezmek, şelale ve kanyonların görsel şöleni, kışın kar keyfi gibi imkanlar sunan Artvin dağ evleri arasında bungalov tarzında inşa edilenler de mevcuttur. Artvin’de konaklanılabilecek belli başlı dağ evleri ise şunlardır:
 
Mençuna Konakları (Arhavi), Adaş Dağ Evi (Borçka)220 tl, Kafkasör Dağ Evleri, Bageni Pansiyon(150 tl),  Historical Mountain House (102 tl), Şentepe Pansiyon/Dağ evi (77 tl), Ezmoce Köy Evi(Arhavi), vb.

 Artvin Yayla Evleri

Artvin Tatil Evleri

 Yeşilin tüm tonlarını ayağınıza seren Artvin tatil evleri , görmeden hayalini kuramayacağınız güzellikte bir doğanın içinde bulunan yerler... Artvin'de kent oteli, butik otel, dağ evi, pansiyon gibi birçok konaklama seçeneği bulunuyor. Kalabileceğiniz otel tarzı yerler arasında Villa Art Otel, Bilge Hotel, Peronti Otel, Koru Otel ve Nana Otel de yer alıyor. 

Artvin Tatil Köyleri


      
Artvin’in Marina Tatil Köyü, Laşet Bungalov Tatil Köyü gibi tesisleri de mevcut. Bu tatil köylerinde dışarıya çıkmadan da eğlenebileceğiniz pek çok aktivite bulabilirsiniz. Son zamanlarda Artvin tatil köyleri yurt içi ve yurt dışından gelen turistler tarafından oldukça gözde yerlerdir.
 
    Dağ yürüyüşü heyecanı için ve heybetli dağların tüm manzarayı ayağınızın altına sermesi için Artvin dağ evleri tercih edilmelidir. “Tatilde de olsam, ıssızlıktan hoşlanmam etrafımda insan bol olsun” diyorsanız Artvin tatil köyleri sizin için ideal bir seçim olacaktır.
  
   Artvin tatil evleri arasında doğası, manzarası, şırıl şırıl akan şelalenin sesiyle Mençuna Konakları ise, huzuru ve ev sıcaklığını arayanların adresi… Üstelik bu sevimli mekan, her kesimden insanın gönül rahatlığıyla konaklayabileceği bir yer…

Artvin Otelleri Fiyatları


Artvin otel fiyatları nı incelediğimizde, fiyatı en düşük olanların genellikle şehir merkezinde yer alan kent otelleri ve pansiyonlar oldugunu görüyoruz. Ancak bunun nedeni ya otelin bulunduğu yerin cazip olmaması ya da hizmetteki eksikliklerdir.
 
 Artvin Otelleri
 
   Yaz-kış görülmeye değer bir yer olduğu için Artvin otel fiyatlarında sezon indirimi söz konusu değildir. Zaten her bütçeye uygun olan bu otellerde 70 tl ile 300 tl arası değişen fiyatlarda yer bulmak mümkündür. Ortalama bir fikir edinilmesi açısından günlük fiyatı açıklanmış otellerin ücretini parantez içlerinde belirttik.

   Fiyatlar yazının güncelliğini yitirmesiyle beraber değişecek fiyatlar olduğu için ayrı bir liste vermeyi gerekli bulmadık. Tercih ettiğiniz tatil süreci öncesi arayarak bilgi almanız en uygunudur.

 

Artvin Otelleri Mençuna Şelalesi Konaklama 


    Artvin’de tatil yerleri açısından tercih seçeneğiniz oldukça fazla. Ancak kalacağınız yere karar vermeden önce tatilden beklentilerinizi belirlemeli, araştırmanızı buna göre yapmalısınız. Yayla sevdalısı bir ziyaretçiyseniz, size yaylada kalma tadını yaşatacak, bol oksijenli, bulutlara sıfır Artvin oteleri'ni tavsiye ediyoruz.

 
Artvin Dağ Yayla Evleri 
       Kamilet Vadisi’ne kurulmuş bu tesis, Artvin otelleri arasında en çok tercih edilen evler, iç mekanıyla tarihten bir güne gitmişsiniz izlenimi bırakıyor. Odanızın balkonundan muhteşem Mençuna Şelalesi manzarasını seyrederek Mençuna Konakları'nda huzur dolu bir güne merhaba diyebilirsiniz. Orman gezintisi, tarihî köprüleri ziyaret ve balık avlama keyfiyle gezinizi taçlandırabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


Artvin Otelleri
 Mençuna Konakları
Artvin Otelleri
Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat