• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov
Arhavi Otel

Arhavi otel

                                                              Arhavi otel

Artvin otelleri

Artvin otel konaklama

Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret746898
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 532 485 4958 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

artvin-konaklama

 

ARTVİN KONAKLAMA EVLERİ VE YERLERİ

        Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en gözde ve en güzel yerlerinden biri olan Artvin son yıllarda oldukça fazla turist çekmektedir. Turist çekmesi nedeni ile doğa güzellikler arasında kalınacak yerler de önem arz etmektedir. Artvin doğal güzellikleri arasında kalınacak yerler bir hayli artış göstermektedir. Bu artış konaklama alanında misafirlere ayrıcalık sunarak kendini özel hissetmelerine neden olmaktadır. Artvin’e doğa turizmine katılmak amacıyla gelen turistler için Artvin konaklama yerleri doğa manzaralı ve doğanın içinden gelen yerlerden oluşmaktadır.

      Artvin şehir gezisi yapmak isteyen turistler de şehir merkezlerinde yer alan Artvin merkez otelleri ya da ilçelerde yer alan küçük, şirin butik otellerde konaklamaktadır. Artvin merkezde doğa aktivitelerine pek fazla yer verilmez. Doğa aktiviteleri, tarihi güzellikler ve doğa güzellikleri genel itibariyle dağlık alanlarda ve ilçelerde toplanmıştır. Bu nedenle bu bölgeler oldukça fazla turist çeken yerlerdir.


Artvin konaklama

 

Artvin Konaklama Ve Dağ Evleri


        Artvin dağ evleri her zaman şehir merkezi otellerinden daha fazla popüler olmuştur. Her zaman daha ön planda tutulmuştur. Çünkü dağ evleri doğa ile içiçe olduğu için, butik otel tarzında işletilmektedir. Turistlerin ilgisini çeken sadece doğal manzarası değil, yöreye ait yemek ve kahvaltı seçenekleridir. Yemekler Artvin yöresine ait, bölgesel menülerden oluşmaktadır. Kahvaltılar da Artvin köy kahvaltılarını oluşturmaktadır.Trafiğin ve iş yaşamının stresini atmak amacı ile doğal güzelliklerin tadını çıkarmak için gelen turistlerin özlemini çektiği menülerden oluşmaktadır. Bu sayede hem doğal beslenebilirsiniz hem de doğanın tadını çıkaracak trekking aktivitelerine katılabilirsiniz. Yürüyüş yapmak ya da rafting yapmak, Artvin şelalelerinin ve derelerinin en önemli spor aktiviteleridir. Bu aktivitelerden yararlanmak için doğa ile iç içe yaşamak isteyenler Artvin konaklama yapmak için dağ evlerini ve köy evlerini tercih etmektedirler.


Artvin otelleri

 

Artvin Konaklama Özelliği


      Artvin köyleri ve ilçeleri daha popüler yerlerdir. Çünkü burada Artvin kültürünü kalacak yerler ile tanımak daha mümkündür. Yörenin kültürü, yemeği, doğal güzellikleri ve insanlarını tanımak tam anlamıyla burada gerçekleşmektedir. Mençuna konakları da bu aranılan özellikleri barındıran bir yerdir.

        Küçükköy’e bağlı Kamilet vadisinde, butik otel tarzında hizmet veren ve son derece temiz olan konak, yörenin kültürünü de yansıtmaktadır. Hemen yakınında bulunan Mençuna Şelalesi’nden almış olduğu ismi, doğa güzelliklerinin ve yeşile doyumun merkezidir. Köy içi doğal güzellikleri yansıtan tesis sayesinde Artvin konaklama şekline başka bir bakış açısı getirmiştir. Artvin’ e gidip, doğa sporları yapacak ve doğal güzelliklerin tadını çıkaracak turistlere tavsiye olarak Mençuça Konakları hizmetlerini de almalarıdır. İşte o zaman genel anlamı ile Artvin’ in kültürü ile özdeşleşirler.


Artvin otelleri

   
Artvin'deki Mençuna konakları hem köy içerisinde kurulmuş hem de bir vadi üzerine yerleşmiştir. Kamilet Vadisi'nin üzerinde bulunan Mençuna Şelalesinin hemen yanında olması doğal güzelliklerinin ürünüdür. Ayrıca yakın çevresinde de Artvin’in tarihi dokusunu yansıtan tarihi köprüler bulunmaktadır. Bu köprü çevresinde yürüyüş yapılabilecek oldukça fazla alan bulunmaktadır. Bunun yanında balık tutma aktiviteleri de bu köprüler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Şehir merkezine kilometre olarak oldukça yakın ama bir o kadar da şehir merkezinden uzak olan bu alan, doğanın, yeşilliğin ve doğal yaşamın başkenti olmaya adaydır.

 
artvin otel

 

Mençuna Konakları Artvin Arhavi'de..!


         Mençuna konakları orman ve dağ manzaralı olarak doğa içerisinde bungalov evlerin hakim olduğu konaklama tarzıdır. Bulunduğu yörenin kültürünü yansıtan mimari yapısı ile ahşap evlerin otantik şekilde karşımıza çıkmış kültürel mirasıdır. Konakların yanında Mençuna Restoran ile de Artvin ve çevre yörelerin mutfaklarından hazırlanmış menüleri bulabilmek mümkündür. Ayrıca kendi mangalınızı bu doğa manzarasında yaparak, kendi yemeklerinizi hazırlama imkanı da tanınmıştır.

       Artvin Mençuna konaklama yerlnde Yöresel yemeklerin yanı sıra mangal keyfi de bu konaklarda yapmanız mümkündür. Bunun dışında konak odaları da küçük bir butik otel gibi tasarlanmış olup içerisinde minibarı bulunmaktadır.

      Mençuna Konakları'nın her bir odası; dağ, orman, şelale ve dere manzaralı olup tıpkı rüyalar ülkesinde yaşıyormuş izlenimi uyandırmaktadır. Artvin konaklama için tercih edilmesi gereken bir numaralı adreslerden biri olarak listenize eklenmelidir.

Yorumlar - Yorum Yaz
Artvin Otelleri
Arhavi Otelleri
Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat