• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/mencuna
 • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov
Arhavi Otel

Arhavi otel

                                                              Arhavi otel

Artvin otelleri

Artvin otel konaklama

Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret746886
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 532 485 4958 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

artvin-gezi-rehberi

 

Artvin Gezi Rehberi 

 

         Artvin’e adım attığınız andan itibaren muhteşem doğasının ferahlatıcı tertemiz havası ciğerlerinize doluveriyor. Artvin’in kendine has havası size büyükşehirlerin gürültüsünü ve yorgunluğunu hemen unutturuveriyor. Artvin’e yılın her döneminde pek çok yerli ve yabancı turist gelmektedir. Artvin gezi rehberi bilgileri doğrultusunda Artvin’de nasıl tatil yapılır ve Artvin'de konaklama yerleri konusunda detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

          Dik yamaçlı uzun vadileri, ortasından geçen Çoruh Nehri, birbiri ardına sıralanmış yüksek dağları, Karadeniz ikliminin kendine has yemyeşil ormanları, krater gölleri, karagülleri, birbirinden güzel yaylaları, mavi ve yeşilin tonları arasında geçiş yapan doğal güzellikleri, kendine has mimarisi ve 6 bin yıllık geçmişi ile Doğu Karadeniz’in muhteşem şehri Artvin; son yılların gözde turizm şehirlerinden biridir.
 
         Geçmişi çok eskilere dayanan Artvin’in çeşitli medeniyetlere ait güzelliklerinin yanında en büyük mirası doğal güzellikleridir. Yüksek dağları, yemyeşil yaylaları, çağlayan nehirleri turistlerin gözdesidir. Artvin’in doğal güzelliklerinin yanında Karadeniz insanın sıcaklığı da bölgeye hayran kalmanızda etkilidir. Artvin'in her yerini gezip görmek için mutlaka bir gezi turu veya size öncülük edecek Artvin'i iyi bilen gezi rehberine ihtiyacınız olacaktır.
        
 

artvin gezi rehberi

 Artvin’e nasıl gidilir?


        Artvin’e gitmek için kara, deniz ve hava yolu gibi pek çok alternatif mevcuttur. Artvin’e Türkiye’nin her yerinden karayolu ile rahatça ulaşmak mümkündür. Türkiye’nin hemen her yerinden otobüs seferleriyle Artvin’e gidebilirsiniz. Eğer İstanbul’daysanız ve hava yolu ile uçakla gitmek istiyorsanız, öncelikle uçakla İstanbul’dan Trabzon hava  limanına geçmeli ve oradan kara yolu ile Artvin’e devam etmelisiniz.
       Artvin’de havalimanı bulunmamaktadır, ancak hava yolu ile gelmek isteyenler Erzurum, Trabzon ya da Batum-Hopa hava alanlarına uçuş gerçekleştirdikten sonra kara yolu ile Artvin’e geçebilirler.  Artvin merkeze en yakın hala alanı Batum-Hopa hava alanıdır. İstanbul’dan Batum’a uçabilir ve oradan servislerle Hopa’ya geçtikten sonra Artvin merkeze ulaşabilirsiniz. Artvin’e Erzurum hava limanı 203 km., Trabzon hava limanı ise 234 km. uzaklıktadır. İsteyenler için buralarda araç kiralama hizmetleri de mevcuttur.
        Demiryolu ile seyahat gerçekleştirmek isteyenler için de durum aynıdır. Demiryolu ile önce Erzurum ya da Kars’a geçip oradan karayolu ile Artvin’e ulaşmanız mümkündür.


Artvin’de Nerede Kalınır?


       Hem kış hem de doğa turizmi açısından sıkça tercih edilen şehirlerden olduğundan Artvin’de konaklama hizmetleri tatil türlerine göre farklılık göstermektedir. Artvin merkezde veya çevre ilçelerinde konaklayabileceğiniz birçok otel, pansiyon, bungalov ev, dağ evi, yayla evi, butik otel, köy evi gibi alternatif mevcuttur. Artvin’de genel olarak doğa içi konaklama alternatifleri fazlalık göstermektedir. Doğayla iç içe bulunan tesislerde her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek modern hizmetler mevcuttur.
     

 Artvin konaklama yerleri

 
      Yayla turizmi için Artvin’e gelmek isteyenlere geleneksel tarzdaki yayla evleri, kamp yerleri, otel, pansiyon, bungalov evler gibi pek çok seçenek vardır. Kaplıca turizmi açısından da önemli bir yere sahip olan Artvin’de pek çok kaplıcalı konaklama yeri mevcuttur. Kış aylarında özellikle kayak yapmak için gelenler ise şehir merkezine 17 km. uzaklıkta bulunan Atabarı Kayak Merkezinde kışın zevkini çıkarabilirler. Yaz aylarında gelenler, Karadeniz’in hırçın sularında yüzmek isteyenler, Kemalpaşa plajı ve Hopa Kopmuş plajı çevresindeki çeşitli konaklama yerlerini tercih edebilirler. Artvin merkezde konaklamak isteyenler için ise sadece 3 alternatif vardır.


Artvin’de Neler Yapılır?


       Artvin’in doğal ve tarihi güzelliklerinin fazla olmasından dolayı gezilecek yerler ve yapılacak etkinlikler açısından oldukça fazla alternatif mevcuttur. Doğayla iç içe olmayı seviyorsanız ilk önce bir doğa yürüyüşü, rafting, dağcılık gibi etkinlikler için plan yapmalı ve bunlar için zaman ayırmalısınız. Artvin’de görmeniz gereken yerlerden biri hırçın suların boğuştuğu Çoruh Nehridir. Nehir kenarında yürüyüş yapabileceğiniz gibi aynı zamanda rafting de yapabilirsiniz. Her yıl genellikle yaz aylarında yapılan yayla şenliklerine katılmalı, kendinizi tertemiz yayla havasında yapılan çeşitli etkinliklere bırakmalısınız. Şehirde bulunan Hatila Vadisi Milli Parkı, Maçahel-Gorgit Tabiat Parkı, Sahara-Karagöl Milli Parkı’nı gezebilir ve doğa ananın kucağında farklı bir gün geçirebilirsiniz.
        Doğa yürüyüşleri, kampçılık, safari, dağcılık, atlı doğa yürüyüşü gibi çeşitli etkinliklere katılabilir, gününüzün daha güzel geçmesini sağlayabilirsiniz. Yörenin kendine özgü yemeklerinin tadabilir ve farklı lezzetleri deneyebilirsiniz.
Yapacağınız her aktiviteyle Doğu Karadeniz turunuzu daha da ilginç ve eğlenceli hale getirmek sizin elinizde.


Artvin’de Gezilecek Görülecek Yerler


       Bayağı eski geçmişe sahip olan Artvin, milli parklarıyla, tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile her yıl binlerce ziyaretçiyi misafir etmektedir. Artvin’de tarih ve doğaseverlerin gezip göreceği pek çok yer bulunmaktadır. Bu yerlerin başında;

 1. Camili Gorgit Tabiat Koruma Alanı
 2. Kaçkar Dağları
 3. Kaçkar Dağları Milli Parkı
 4. Karagöl Sahara Milli Parkı
 5. Ardanuç Kalesi
 6. Artvin Kalesi
 7. İskender Paşa Camii
 8. Altıparmak Kilisesi
 9. Halita Vadisi Milli Parkı
 10. Borçka Karagöl Tabiat Parkı
 11. Maral Şelalesi
 12. Otingo Kaplıcası
 13. Atabarı Kayak Merkezi
 14. Cehennem Deresi Kanyonu
 15. Mençuna Şelalesi 
 16. Barhal Manastırı
 17. Sahara Yaylası
 18. Otkhta Manastırı
 19. İşhan Köyü
 20. Yeni Mahalle Parkı
 21. Tarihi Aralık Köyü Köprüsü
 22. Tibeti Kilisesi
 23. İremit Camii
 24. Mereta Yaylası
 25. Balık Gölü
 26. Dolishane Kilisesi
gelmektedir. Şehirde bunların yanında pek çok tarihi ve doğal güzellik daha bulunmaktadır.
 
      
Artvin Mençuna Şelalesi

 
Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Doğu Karadeniz’in en büyük şelalelerinden olan Mençuna Şelalesi, en çok ilgi gören doğal güzelliklerden biridir. Kamilet Vadisi içinde bulunan şelale, el değmemiş ve bozulmamış doğa içerisinde görenleri kendine hayran bırakmaktadır.
        Bunların yanında Artvin çevresinde de gezilip görülecek pek çok yer bulunmaktadır. Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırlarında bulunan Ayder Yaylası, Zilkale bunlardan bazılarıdır. Biraz uzak olmakla birlikte Trabzon ve Uzungöl çevresi de bölgeye gelenler tarafından oldukça ziyaret edilen yerlerdendir.
        Aynı zamanda Artvin’e gelenler hemen komşu olan Batum’a geçerek tatillerine biraz değişiklik katmaktadırlar. Sınır kapısından kimlik göstererek, 15-TL ücret karşılığında Batum’a geçmeniz mümkündür. Batum’da gezilecek görülecek yerler oldukça fazladır. 
 
Artvin Otelleri
Arhavi Otelleri
Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat